Sigortasız Kredi Nasıl Kullanabilirim?

Sigortasız Kredi Nasıl Kullanabilirim?

Bizim de sıkça karşılaştığımız müşteri portföylerinden biri de sigortasız çalışan müşterilerimizdir. Öncelikle kredi kullanırken bankanın sizden neden sigorta istediğine açıklık getirelim. Bankanın bu noktada ki amacı,  verdiği paranın geri ödeneceğinden emin olmaktır.  Yani banka parasını garanti altına almak ister. Sigortalı çalışansanız mutlaka bir yerde düzenli çalışıp gelir elde ettiğinizi bilmektedir.

Genel olarak bankalar 4 ay sigortalı ve aynı yerde çalışıyor olmanızı ister. Normal de ise 6 ayı doldurmanızı ön şart olarak koymaktadır.

Sigortasız olmanız kredi kullanamazsınız anlamına gelmez. Kredi kullanmanız için neler gerekir bakalım;

  • Herhangi bir kefil şartı ile,
  • Bankalar da aktif kullanılan ürün var ise (kredi kartı, kredili mevduat hesabı, kredi)
  • İpotek (Araba, ev, arsa gibi malları banka ipotek edip kredi verebilir.)
  • Emekli maaşı ya da kirada ev

İşte günümüzde bu şekilde kredi kullanabilmektesiniz. Bugün kredi kartı kullanmayan neredeyse çok az vatandaşımız var. Öğrenciler, ev hanımları vb. kişiler de ürün kullanımı sayesinde kredi kullanabilir. Burada önemli olan doğru banka seçimi yapmaktır. Çünkü her bankanın kriteri farklı olduğu için bazı bankalar farklı koşullar koyabiliyorken, bazı bankalar hazır limit dediğimiz minimum rakamlarda kredi kullandırabilmektedir.

Siz de banka seçimi yapamıyorsanız, skorunuzun etkilenmesini istemiyorsanız ve doğru limitleri belirleyemiyorsanız internot ile taşın. Borçsuz günler dileriz..