"İnternot - Kredinin Pusulası"

İnternot; bireysel veya ticari tüm müşteriler için mevcut dönem içerisinde kredi alıp alamayacağı konusunda gerçeğe en yakın sonuçları veren, Türkiye’nin ilk online kredi danışmanlık ürünüdür.

İnternot size özel kredi değerlendirmesi yaparken Findeks'ten aldığı geçmiş banka çalışmalarınızın üzerine şu andaki çalışma şartlarınız, geliriniz, mali yapınız ve diğer tüm kişisel özelliklerinizi de ekleyerek bankaların kredi politikalarına göre yorumlar. Böylece hiçbir bankaya başvuru yapmadan sonuç almış olursunuz. İnternot sayesinde kredi puanınız düşmeden, olumsuz başvuru kaydı oluşturmadan istediğiniz kredinin nasıl sonuçlanacağını öğrenebilir, hayalinizdeki krediye uzman desteği ile hemen ulaşabilirsiniz.


Size Özel Hazırlanan İnternot'unuzda Neler Yer Alıyor?

İtibar Puanınız

İtibar puanı 1 ile 2000 arasında değişir. Bu puan hazırlanırken kredi almanızı etkileyen geçmiş mali verileriniz ve ödeme düzeniniz, şu anki finansal yapınız ve bu iki koşulun ülkemizde kredi veren bankaların kredi verme kriterlerine göre değerlendirilerek hazırlanır. Findeks ve bankalardan aldığınız skordan çok farklıdır.

Kredi Alma İhtimaliniz

Kredi alma ihtimaliniz hesaplanırken bireysel olarak size ait bir çok veri birlikte incelenerek gerçeğe en yakın sonuca ulaşılır. Bu veriler, geçmiş dönemdeki mali verileriniz ve ödeme performanslarınız, varsa yasal ve idari takipleriniz, güncel çalışma bilgileriniz, mesleğiniz ve yaşınız, güncel gelir bilgileriniz ve sosyal güvenceniz, medeni durumunuz ve mezuniyetiniz, iş yerinizin güvenilirliği ve çalışma süreniz, diğer bilgileriniz gibi çok çeşitlidir.

Borçlanma Oranınız

Borçlanma oranınız hesaplanırken şu andaki güncel geliriniz ve ödemeye devam ettiğiniz kredili ürünlerinizin ödeme detayları hesaplanır. Borçlanma oranınız ne kadar yüksekse kredi alma ihtimaliniz o kadar düşüşte olacaktır. Özellikle ödediğiniz kredi taksitlerinin toplamı gelirinizin %50'sinin üzerine çıktığında kredi alma ihtimaliniz hızlıca düşecektir.

Borç Dağılımınız

Mevcut borçlarnızın hangi kredili ürünler üzerinde yoğunlaştığını gösterir. Yani kredi, kredi kartı veya kredili mevduat hesaplarınızdan hangisine ne oranla borcunuz olduğunu görebileceğiniz, bu oranların kredi almanıza nasıl etkide bulunduğunu inceleyebileceğiniz kısımdır.

Risk Durumunuz ve Ürünleriniz

Kullandığınız kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesapları ve bu kullandığınız bankacılık ürünlerinin ödeme düzenlerini son 3 aya ait olarak görebilir, kredi kartı limitlerinizin kullanımına bakabilirsiniz. Kredinize ne kadar borcunuz kaldığını, kredili mevduat hesabınızın borcunu ve bankanızın bu ödemelerinizi kredi kayıt bürosuna bildirimlerini kontrol edebilirsiniz.

Kredi Uzmanınızın Sizin İçin Analizi

Kredi Uzmanınız sizin için kredi kayıt bürosundan gelen geçmiş kredili ürün bilgileriniz, geliriniz, yaşınız, medeni durumunuz, iş yerinizin ismi, gibi verilerle birleştirir. Sonrasında ülkemizdeki bankaların kredi verme politikalarına göre yorumlayarak sizin için tam bir kredi değerlendirmesi yapar, böylece size özel kredi değerlendirmesini görebilirsiniz.

İnternot Raporunuz Her Yerde Sizinle


  • Tarayıcı

  • Windows

  • Android

  • iOS
İnternot - RAPOR MERKEZİ

Artık internot raporunuzu bilgisayarınızda, telefonunuzda ve dilediğiniz her yerde görüntüleyebilirsiniz.